תהליך הוצאת הדרכון

לבדיקת זכאות ללא עלות וללא התחייבות:

* השירות ניתן בכפוף לתקנון ולמדיניות הפרטיות

אז מה בעצם התהליך כולל?

השלב הראשון – התקשרות ואיסוף המסמכים הנדרשים

בשלב הראשון תדרשו לספק עבורנו את מלוא המסמכים הנדרשים להוכחת זהותכם, יהדותכם ואת הזיקה שלכם למגורשי ספרד כמובן (לרוב זה ייעשה על סמך שם משפחתכם וארץ המוצא שלכם או של אבותיכם).

בנוסף, תדרשו למלא אילן יוחסין המציג את מוצאכם (בליווי שלנו כמובן) כשבעלי אזרחות נוספת או כאלה ששהו במדינה מסוימת מעל פרק זמן של כמה חודשים, יידררשו לספק עבורנו תעודת יושר מאושרת באפוסטיל מאותה מדינה.

 

השלב השני – אישור הבקשה לקהילה היהודית להכרה במבקש/ת כצאצא/ית ליהדות ספרד ופורטוגל

זהו אולי השלב הקריטי ביותר בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי – הקהילות היהודיות בפורטוגל (בליסבון ובפורטו) הוסמכו על ידי ממשלת פורטוגל להנפיק למבקש שהוכר על ידן אישור להיותו מתאים וראוי לקבלת דרכון פורטוגלי.

בשלב הנ"ל, ליסבונליס מגישה עבורכם בקשה רשמית לקהילה היהודית בפורטוגל אשר מכילה בתוכה את כל אותם הטפסים וההוכחות על היותכם צאצאים למגורשי ספרד.

לאחר שנשיג עבורכם את האישור העקרוני מהקהילה היהודית לפיה אתם מוכרים כצאצאים למגורשי ספרד, נעביר את תשלום אגרת הקהילה עבורכם.

השלב הנ"ל אורך לערך כחודש ימים מהרגע בו סיפקתם עבורנו את הטפסים הנדרשים.

 

השלב השלישי – הכנה רשמית של הבקשה לאזרחות פורטוגלית

בשלב הנ"ל אנחנו מכינים את הבקשה הרשמית והמלאה לממשלת פורטוגל מלווה באישור הרשמי של הקהילה היהודית בפורטוגל ובמלוא המסמכים האישיים שלכם כשאלה אושרו על ידי הרשות הלוונטית, מתורגמים לפורטוגזית ומאושרים על ידי הנוטריון הפורטוגלי.

שלב זה הינו שלב בירוקרטי וטכני ברובו והוא אורך לערך כ-3 חודשים מרגע שליחת הטפסים עצמם.

 

השלב הרביעי – הגשת בקשה רשמית לאזרחות פורטוגלית

בשלב זה אנחנו מגישים עבורכם את הבקשה הרשמית לאזרחות פורטוגלית ישירות במשרד המשפטים בליסבון, פורטוגל.

עוד לפני כן, ליסבונליס תעביר ישירות את כל האגרות הנדרשות לצורך ההגשה הרשמית של הבקשה עבורכם (אגרות משפטיות ואגרת ממשלת פורטוגל).

מרגע הגשת הבקשה מתחיל שלב הבדיקה שאורך לערך כשנה וחצי עד שנתיים בממוצע.

 

השלב החמישי – אישור הבקשה ע"י ממשלת פורטוגל

לאחר שנשיג עבורכם את אישור הבקשה, אתם תוכרו כבעלי אזרחות פורטוגלית כשבנוסף תונפק עבורכם תעודת לידה פורטוגלית אשר למעשה מקנה לכם את הזכות להוציא ולקבל דרכון ותעודת זהות פורטוגלים.